Mgr. Josef Bouchal

Vedúci advokát
CV
Projekty
Ocenenia a médiá
E-mail
josef.bouchal@havelpartners.cz
Právné špecializácie
Podnikateľské oblasti

Josef Bouchal sa špecializuje na akvizície a predaj spoločností, private equity, rizikový kapitál, spoločné podniky, právo obchodných spoločností, obchodné právo (so zameraním na zmluvné právo), právne audity a právne due diligence.

V oblasti akvizícií sa v posledných rokoch podieľal na viacerých transakciách pre domácich a zahraničných klientov, najmä v oblasti priemyselnej výroby, strojárstva, IT a potravinárskeho priemyslu, so zameraním na iné jurisdikcie. Vo svojej praxi sa podieľal na zastupovaní klientov v súvislosti s nárokmi vyplývajúcimi z transakčnej dokumentácie.

V súvislosti s transakciami sa venuje aj oblasti financovania so zameraním na akvizičné financovanie, má skúsenosti s bankovým právom, keďže bol členom tímu poskytujúceho poradenstvo v oblasti verejne obchodovateľných akcií, a tiež sa venuje oblasti problémových transakcií a reštrukturalizácií.

V posledných rokoch sa zameriava najmä na poskytovanie komplexného poradenstva investorom vstupujúcim do startupových projektov v oblasti rizikového kapitálu a investičných nástrojov, ako aj na poradenstvo startupom pri štruktúrovaní interných právnych vzťahov medzi zakladateľmi a investormi, štruktúrovaní plánov vlastníctva akcií zamestnancov (ESOP) a iných nástrojov rizikového kapitálu.

Členstvo v profesijných združeniach

Česká advokátska komora

Jazyky
čeština, angličtina
Vzdelanie
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2016), titul Mgr.
Úvod roka je v advokátskej kancelárii HAVEL & PARTNERS tradične spätý s interným povyšovaním, od 1. januára 2024 sa na seniornejšie pozície posúva celkom 15 právnikov a právničiek. Na úrovni counsel najnovšie pôsobia Pavel Ondrák a Petr Vohnický a kancelária tiež prvýkrát obsadzuje pozíciu Legal Technologist, ktorú zastáva Jiří Nečas. „Aj v novom roku pokračujeme […]
Novoročná vlna povyšovania v kancelárii HAVEL & PARTNERS prináša dvoch nových členov najužšieho vedenia – spoločníkom kancelárie je od 1. januára 2023 Štěpán Štarha, partner spoluzodpovedný za chod slovenskej kancelárie a za tím špecializujúci sa na právo duševného vlastníctva a informačných technológií. Partnerom sa k rovnakému dátumu stáva Jiří Kunášek, popredný odborník na korporátne, obchodné […]

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross