JUDr. Jaroslav Baier, LL.M.

Partner
CV
Projekty
Ocenenia a médiá
E-mail
jaroslav.baier@havelpartners.cz
Právné špecializácie
Podnikateľské oblasti

Jaroslav Baier sa špecializuje na akvizície, vrátane distressed assets, vytváranie joint-venture štruktúr, premeny a reštrukturalizácie spoločností i podnikov.

V rámci svojej praxe sa zameriava predovšetkým na oblasť venture kapitálu a private equity, vrátane investícií do startupov a (bio)technologických spoločností. Jaroslav je sám aj spoluzakladateľom startupu a dobre rozumie výzvam, ktorým ich zakladatelia čelia. Pre startupy a ich investorov pravidelne prednáša, píše blog a zúčastňuje sa rôznych akcií v rámci českej venture komunity.

Jaroslav má tiež rozsiahle skúsenosti s vytváraním motivačných schém pre top manažment a kľúčových zamestnancov startupov (ESOP), vytváraním holdingových štruktúr v zahraničí a taktiež s poradenstvom pri zahraničnej expanzii českých spoločností. V súčasnej dobe riadi expanziu dvoch českých startupov do EÚ a ďalej do sveta.

V neposlednom rade sa Jaroslav venuje aj akvizíciám a predajom problémových (stresových) aktív, kedy sa v minulosti podieľal na reštrukturalizácii jednej z najvýznamnejších strojárskych skupín v ČR a ďalej pred-akvizičnej reštrukturalizácii a následnom predaji popredného českého výrobcu lietadiel.

Pred príchodom do našej advokátskej kancelárie v roku 2022 pracoval niekoľko rokov pre českú butikovú kanceláriu zameranú primárne na M&A a poskytoval poradenstvo jednej z najvýznamnejších českých private ekvity skupín. Pred tým pracoval niekoľko rokov v českej pobočke medzinárodnej advokátskej kancelárie z magic circle.

Členstvo v profesijných združeniach

Česká advokátska komora

Jazyky
český, anglický, nemecký
Vzdelanie
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2021), JUDr.
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2010), Mgr.
  • Europa-Institut, Universität des Saarlandes, európske právo, (2014), LL.M.
  • Rechtswissenschaftliche Fakultät, Universität Zürich, program Erasmus (2009)
  • akvizícia skupiny spoločností s celosvetovou pôsobnosťou so sídlom na Cypre, ktoré obchodujú s finančnými aktívami (buy side)
  • investícia do českého biotechnologického startupu zo strany poprednej európskej farmaceutickej spoločnosti (target)
  • predaj MZ Liberec, a.s. významnej českej podnikateľskej skupine (sell side)
  • predaj spoločnosti AERO Vodochody AEROSPACE a.s. maďarsko-českému konzorciu (sell side)
  • menšinová investícia do startupu na vývoj kurzov pre esport RTSmunity
  • reštrukturalizácia skupiny spoločnosti Vítkovice a.s.
Slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS poskytovala právne poradenstvo slovenskej štátnej akciovej spoločnosti Slovak Investment Holding (SIH). Tá sa nedávno stala významným investorom do spoločnosti InoBat, ktorá sa zameriava na výskum, vývoj a výrobu batérií do elektrických vozidiel. SIH poskytla InoBat v rámci investičného kola série C ekvitnú investíciu vo výške 12 miliónov EUR, teda […]
Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS tradične so začiatkom druhého polroka oznamuje interné povýšenie. Najnovšie sa od 1. júla spoločníkom kancelárie stáva Ondřej Florián, partner zodpovedný za vedenie skupiny pre oblasť korporátneho práva a tímu služieb pre privátnych klientov. Na pozíciu partnerky a partnerov kancelárie sa posúvajú Kateřina Slavíková, Jaroslav Baier, Ondrej Čurilla, Petr Opluštil a […]

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross