Právne poradenstvo pri predaji 100 % podielu v spoločnosti PACKETA s.r.o.

Cardboard Boxes With Fragile Tags In White Background With Copy Space
11. 01. 2024

Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS poskytovala právne poradenstvo spoločnosti JSK Investments s.r.o. a jej spoločníkom Simone a Jaromírovi Kijonkovým pri predaji stopercentného podielu v spoločnosti Packeta s.r.o. Packeta je materská spoločnosť významnej tuzemskej technologicko-logistickej spoločnosti Zásilkovna, ktorá pôsobí nielen na českom trhu, ale aj v ďalších krajinách EÚ. Ide o jednu z najväčších a najvýznamnejších transakcií na tuzemskom trhu v uplynulom roku.

Právne poradenstvo zo strany HAVEL & PARTNERS pri mnohomesačnom prejednávaní tejto dôležitej e-commerce transakcie bolo rozsiahle a zahŕňalo predovšetkým korporátne a súťažnoprávne aspekty. Za našu kanceláriu ho zabezpečoval tím zložený okrem iného z partnerov kancelárie Václava Audesa, Jiřího Kunáška, Roberta Nerudu, Jana Šturma, vedúcich advokátov Silvie Király, Martina Šimka, advokátky a advokátov Kateřiny Kabátovej, Jana Palackého, Martina Rotta a advokátskych koncipientov Johany Nemečkovej a Jána Mozola.

Ako sama Zásilkovna uviedla v zverejnenej tlačovej správe, medzi záujemcami o predávaný podiel boli poprední investori nielen z Česka, ale aj z radov medzinárodných investičných skupín. Novým nadobúdateľom podielu v spoločnosti Packeta je nakoniec konzorcium investora CVC Capital Partners a investičného holdingu Emma Capital s kapitálovou podporou spoločnosti R2G.

Pre finálne vysporiadanie transakcie je nevyhnutný súhlas Európskej komisie, ktorého udelenie sa predpokladá pred polovicou roku 2024. Zásilkovnu, dcérsku spoločnosť skupiny Packeta, založila Simona Kijonková v roku 2010. Odvtedy Zásilkovna vyrástla do súčasnej podoby, v ktorej operuje v 7 európskych štátoch a zamestnáva viac ako 2 000 ľudí. Získala si aj uznanie okrem iného ako jedna z najobľúbenejších a najdôveryhodnejších českých značiek.

SÚVISIACE MÉDIÁ

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross