Právne poradenstvo spoločnostiam HP Tronic a NAY v konaniach pred orgánmi hospodárskej súťaže v Českej republike a na Slovensku

Household Appliances Realistic Composition
06. 06. 2024

Česko - slovenský tím súťažného práva HAVEL & PARTNERS úspešne zastupoval skupiny HP Tronic a NAY v konaniach pred českým Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a Protimonopolným úradom SR o schválenie ich fúzie.

Udelenie súhlasov v oboch konaniach pred protimonopolnými orgánmi oboch krajín bolo nevyhnutnou podmienkou úspešnej realizácie plánovaného zlúčenia oboch skupín do spoločného holdingu.

Tím právnikov v oboch konaniach viedol partner Robert Neruda a tvorili ho Roman Světnický, Dušan Valent, Robert Nersesjan a Monika Juriková. Česko-slovenský tím pre súťažné právo HAVEL & PARTNERS je jedným z najväčších v regióne strednej a východnej Európy. Ako celok (a individuálne aj jeho členovia) je pravidelne oceňovaný v popredných svetových právnych ratingoch, ako aj v českej a slovenskej súťaži Právnická firma roka.

HP Tronic a NAY sú poprední viackanáloví predajcovia v odvetví spotrebnej elektroniky s viac ako 25-ročnou históriou v Českej republike a na Slovensku, ktorí prevádzkujú obchodné reťazce DATART, ETA, Electro World a NAY. Fúzia zjednotí predajne v Českej republike pod značkou DATART a na Slovensku pod značkou NAY.

M&A tím spoločnosti HAVEL &PARTNERS poskytoval poradenstvo HP Tronic aj v korporátnej časti transakcie, vrátane predchádzajúceho kroku, ktorým bol nákup štvrtinového podielu od luxemburskej spoločnosti Genesis Private Equity Fund III.

SÚVISIACE MÉDIÁ

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross