Štvrtýkrát po sebe sa v súťaži Právnická firma roka ČR stala HAVEL & PARTNERS klientsky najobľúbenejšou a zároveň najlepšou domácou kanceláriou

Microsoftteams Image
07. 11. 2023

V 16. ročníku súťaže Právnická firma roka v Českej republike opäť získala najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS cenu pre najlepšiu domácu kanceláriu a stala sa zároveň aj klientsky najobľúbenejšou kanceláriou. Obe tieto ocenenia si odnáša HAVEL & PARTNERS už štvrtý rok po sebe. Špecializované tímy kancelárie ďalej zvíťazili aj v odborných kategóriách Správa majetku, Developerské a nehnuteľnostné projekty a Zdravotnícke právo.

„Po predchádzajúcich covidových rokoch a minulom roku ovplyvnenom vojnovým konfliktom na Ukrajine aj rok 2023 vyžadoval naďalej našu plnú pozornosť a sústredenie na klientske potreby súvisiace najmä s ekonomickými zmenami, ktoré mali zásadný vplyv na mnoho biznisových odvetví. Vážime si preto zisk ocenenia v rámci súťaže Právnická firma roka a veríme, že tieto vynikajúce výsledky sú odrazom nášho intenzívneho úsilia a skvelej profesionality nášho tímu,“ hovorí Jaroslav Havel, riadiaci partner kancelárie. „Spoločne sme dokázali, že tvrdá práca, integrita a nekompromisná kvalita sú kľúčom k úspechu, za čo patrí vďaka všetkým kolegom a kolegyniam. Ďakujem aj všetkým našim klientom za ich dlhodobú dôveru, ktorá nás naďalej zaväzuje k tomu, aby sme pracovali na ďalšom zlepšovaní a rozširovaní našich právnych, daňových a poradenských služieb a zostávali im naďalej spoľahlivým partnerom bez ohľadu na to, aké nové výzvy prinesie súčasnosť i budúcnosť,“ pokračuje Jaroslav Havel.

Vynikajúcimi výsledkami v Českej republike nadviazala kancelária na tohtoročné víťazstvo HAVEL & PARTNERS v súťaži Právnická firma roka na Slovensku, kde získala hlavnú cenu v kategórii Medzinárodná advokátska kancelária.

Okrem ocenenia pre najlepšiu domácu kanceláriu a ceny za klientske služby v rámci českej súťaže Právnická firma roka teraz dosiahol špecializovaný tím pre služby privátnym klientom aj prvenstvo v odbornej kategórii Správa majetku. Cena v tejto kategórii sa tento rok udeľovala vôbec po prvýkrát. Tím kancelárie sa stará o privátne aj majetkové záležitosti viac ako 250 prominentných klientov a ich rodín. Ide o tretinu najbohatších Čechov a Slovákov a najvýznamnejších českých a slovenských podnikateľov a investorov, vrátane mnohých úspešných žien. O privátnych klientov sa stará stabilný tím 10 partnerov a celkom 45 skúsených právnikov a daňových odborníkov. Kancelária aktuálne rozširuje portfólio služieb o novú multi family office s názvom ONE FAMILY OFFICE, ktorá ponúkne špičkové služby v oblasti ochrany, správy a administrácie majetku.

„Máme dlhoročné skúsenosti s prácou pre privátnu klientelu, náš špecializovaný tím funguje už od roku 2008, kedy vznikol ako vôbec prvý na trhu. V Česku aj na Slovensku sme realizovali stovky rodinných holdingov a štruktúr držby, desiatky privátnych nadačných či zvereneckých riešení. Spolu s ďalšími spoločníkmi kancelárie sme dokázali vybudovať úspešnú firmu a aj vďaka tejto našej osobnej skúsenosti môžeme klientom ponúknuť popri špičkovom poradenskom servise aj naše manažérske a investorské know-how,“ hovorí partner zodpovedný za vedenie tímu pre privátnych klientov David Neveselý.

Po minuloročnom víťazstve v kategórii Developerské a nehnuteľnostné projekty obhájil toto ocenenie tím HAVEL & PARTNERS v súťaži aj tento rok. Na oblasť stavebníctva a na nehnuteľnostné právo sa v kancelárii špecializuje cez 30 právnikov vrátane 8 partnerov. „Ročne pracujeme na 20 až 30 nehnuteľnostných transakciách, ktoré svojím rozsahom patria k najväčším na trhu. Tento rok bol však veľmi špecifický s ohľadom na situáciu na nehnuteľnostnom trhu, kedy ubudli veľké akvizičné transakcie. O to viac sme sa sústredili na poskytovanie právnych služieb v oblasti povoľovania stavieb, verejného práva, legislatívy a modernizácie stavebných predpisov a na to, aby sme klientov a ich investície či projekty pomohli ochrániť pred ekonomickými výkyvmi. Zároveň klientom pomáhame hľadať cestu, ako spojiť inovácie s udržateľnosťou a vyhovieť nielen súčasným požiadavkám trhu, ale aj nárokom prísnejších environmentálnych noriem,“  komentuje udalosti na trhu s nehnuteľnosťami partner Lukáš Syrový.

Tím HAVEL & PARTNERS zvíťazil taktiež v kategórii Zdravotnícke právo. Ocenenie v tejto oblasti získala kancelária už v roku 2021 a v rovnakej kategórii zvíťazila tento rok aj v slovenskej súťaži Právnická firma roka. Kancelária sa na farmaceutický a zdravotnícky sektor (Life Sciences) a jeho právnu reguláciu zameriava už od roku 2009. „Náš tím farmaceutických a zdravotníckych špecialistov je s viac ako 13 právnikmi a právničkami jedným z najskúsenejších a najväčších v Českej republike a na Slovensku. Poskytujeme široké portfólio služieb klientom z farmácie a zdravotníctva, biotechnologickým spoločnostiam, telemedicínskym startupom aj ďalším klientom, ktorí požadujú poradenstvo ohľadom súvisiacej regulácie a obchodných príležitostí,“ uvádza Kateřina Slavíková, partnerka, ktorá sa podieľa na vedení špecializovaného tímu pre oblasť zdravotníckeho práva.

V 17 odborných kategóriách bola ďalej kancelária zaradená medzi veľmi odporúčané kancelárie (tzv. top tier). Podľa výsledkov tohto ročníka aj všetkých predošlých ročníkov súťaže Právnická firma roka zostáva HAVEL & PARTNERS naďalej podľa počtu všetkých nominácií a titulov najúspešnejšou a najkomplexnejšou advokátskou kanceláriou v Českej republike.

Slávnostný galavečer pri príležitosti odovzdávania cien súťaže Právnická firma roka, ktorú organizuje spoločnosť EPRAVO.CZ pod záštitou Ministerstva spravodlivosti a Českej advokátskej komory, sa uskutočnil v pondelok 6. novembra v Prahe na Žofíne.

 

SÚVISIACE MÉDIÁ

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross