Philip Smitka

Partner a vedúci zastúpenia vo Frankfurte
CV
Projekty
Ocenenia a médiá
E-mail
philip.smitka@havelpartners.de
Právné špecializácie
Podnikateľské oblasti

Philip Smitka je advokátom a partnerom zodpovedným za nemeckú kanceláriu a zastúpenie HAVEL & PARTNERS vo Frankfurte nad Mohanom. Frankfurtská kancelária poskytuje zázemie klientom a obchodným partnerom zo západnej Európy, ktorých biznis smeruje do regiónu strednej a východnej Európy a zároveň pre klientov z Česka a Slovenska, ktorí chcú naopak expandovať na západné trhy.

Philip sa špecializuje na oblasť fúzií a akvizícií (vrátane nehnuteľnostných transakcií), na oblasť zmluvných vzťahov a medzinárodného obchodu, súdnych sporov, ďalej na obchodné i investičné arbitráže a compliance. Zameriava sa okrem iného na poradenstvo klientom v sektore automotive a informačných technológií.

Zúčastnil sa viacerých transakcií ako na strane kupujúcich, tak na strane predávajúcich, o. i. v oblasti automobilového priemyslu a technológií. Viedol množstvo interných vyšetrovaní a poskytoval poradenstvo v oblasti compliance a v otázkach súvisiacich s dodržiavaním predpisov v kontexte bezpečnosti výrobkov a obchodnej praxe.

V rámci obchodného práva sa venuje predovšetkým zmluvnému právu, najmä v medzinárodnom kontexte, napríklad v oblasti komplexných dlhodobých dodávateľských zmlúv.

Philip má navyše rozsiahlu skúsenosť ako Coordination Counsel pri medzinárodných právnych projektoch zahŕňajúcich niekoľko jurisdikcií. Napríklad koordinoval poradenstvo pre významnú nemeckú priemyslovú DAX-spoločnosť v oblasti individuálnych a hromadných žalôb v rôznych európskych a mimoeurópskych krajinách. Pred príchodom do našej kancelárie v roku 2024 pôsobil niekoľko rokov ako partner v medzinárodnej advokátskej kancelárii v Stuttgarte a ešte predtým pracoval v renomovanej nemeckej advokátskej kancelárii v Mníchove a Prahe. Philip má mnohoročnú právnu prax na nemeckom aj českom trhu.

Členstvo v profesijných združeniach

 • Česká advokátska komora
 • Advokátska komora Stuttgart
 • Deutsche Institution für Schiedsgerichtsbarkeit (DIS)
 • Deutscher Anwaltverein DAV (Nemecká asociácia právnikov) – Pracovná skupina pre medzinárodný obchod
 • Deutscher Anwaltverein DAV (Nemecká asociácia právnikov) – Pracovná skupina pre IT právo Španielsko-nemecká asociácia právníkov (DSJV)
Jazyky
nemecký, český, anglický, španielsky, francúzsky
Vzdelanie
 • Eberhard-Karls Universität Tübingen, SRN, Právnická fakulta (1991-1992)
 • Universidad de Bilbao, Španielsko, Právnická fakulta, program Erasmus, odbor: právo EÚ (1994)
 • Universität zu Köln, SRN, Právnická fakulta, 1. štátna skúška (1997)
 • Vyšší krajský súd, Mníchov, odborná stáž, 2. štátna skúška (1999)
 • poradenstvo v oblasti fúzií a akvizícií jednej zo svetovo najväčších spoločností pre stavebné materiály pri expanzii v Českej republike
 • zastupovanie Českej republiky pri medzinárodnej investičnej arbitráži podľa pravidiel UNCITRAL v Paríži
 • poradenstvo pro vedúcu medzinárodnú farmakologickú spoločnost zo Spojených štátov v oblasti distribučného práva na nemeckom trhu za účelom preskupenia distribučné siete
HAVEL & PARTNERS, ktorá je s počtom 350 právnikov a daňových poradcov, 500 spolupracovníkmi a 6 kanceláriami v Česku a na Slovensku najväčšou právnickou firmou v strednej Európe, ako prvá kancelária zo CEE regiónu otvára 1. mája 2024 prvé priame zastúpenie v nemeckom Frankfurtu nad Mohanem. Riadením kancelárie v Nemecku je poverený partner Philip Smitka, […]

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross