Klienti nás motivujú, my ich zas inšpirujeme

05. 10. 2022

Autor: Jaroslav Havel

Zdroj: FORBES

Medzi klientov advokátskej kancelárie  HAVEL & PARTNERS  patrí tretina najbohatších Čechov a Slovákov. Práve služby privátnym klientom patria medzi najrýchlejšie rastúcu časť právnej a daňovej praxe kancelárie.

Väčšina miliardárov v minulom roku ďalej bohatla, no pribudli aj noví. Súvisí to s rastom ich firiem aj so zhodnocovaním investícií do nehnuteľností, akcií, kryptomien, komodít alebo alternatívnych investícií. S tým priamo úmerne narastá aj ich dopyt po šikovných a efektívnych variantoch odovzdania majetku, jeho správy a najmä dlhodobej ochrany. Záujem umocnili ešte viac udalosti na Ukrajine, ekonomické zmeny, predovšetkým vysoká inflácia a situácia na trhu s energiami. Posledné dva roky prechádza svet mimoriadnou skúškou. Ľudia a firmy chcú byť viac pripravené na ťažšie chvíle.

Komplexný klientský servis

Vďaka komplexným právnym službám dokáže kancelária poskytnúť rozsiahle poradenstvo tým najnáročnejším klientom a z právneho a daňového pohľadu ich viesť ich biznisom. „Ak chceme klientovi ponúknuť špičkovú službu, musíme mať nielen vynikajúcu znalosť práva naprieč všetkými oblasťami, ale ju tiež prepojiť s daňovým poradenstvom, technologickými riešeniami, inovatívnym prístupom,  digitalizáciou, vzťahmi s verejnosťou, s obchodným prehľadom a biznis inteligenciou,“ vysvetľuje Jaroslav Havel, riadiaci partner kancelárie. Vďaka unikátnej sieti kontaktov prepájajú klientov tak, aby ich podnikanie aj naďalej rástlo.

Inovatívny prístup

Byť inovatívny v kontexte aktuálnej doby znamená byť pripravený a prispôsobiť sa zmenám v ekonomike a v spoločnosti, a to i tým náhlym a nepredvídateľným. “Neustále sledujeme trh, nové trendy, inovácie a riešime, ako najlepšie pôsobiť v novej ekonomike. Intenzívne sa vzdelávame, sme v kontakte s  mladými podnikateľmi  lídrami  v jednotlivých odboroch a máme dlhodobé skúsenosti v oblastiach ako sú venture kapitál, technológie, digitalizácia a e-commerce. V tomto segmente sme špičkou na trhu,” dodáva Havel. 

"Ani v konzervatívnej advokátskej profesii neobstojíte, keď nebudete držať tempo s technologickým pokrokom."

Digitalizácia

Digitalizácia je viditeľná naprieč všetkými podnikateľskými odvetviami a týka sa skoro všetkých špecializácií spoločnosti. “Aktívne prepájame progresívne právne oblasti s najnovšími technológiami, a ponúkame tak klientom inovatívne služby, ako napríklad FairWhistle (komplexné riešenie whistleblowingu na kľúč) a Certoo (služby digitálneho online notára na blockchaine, ktorý umožňuje získať nespochybniteľný a bezpečný dôkaz o autorstve dokumentov či dát),” vysvetľuje Havel. Vďaka rýchlo sa rozvíjajúcej technologickej oblasti digitálnej transformácie sa objavujú „digital born“ služby. S digitalizáciou je aj právne poradenstvo veľmi zaujímavé a inovatívne.

Právne špecializácie

SÚVISIACE MÉDIÁ

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2023 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross