Mgr. Peter Košecký

Senior advokát
CV
Projekty
Ocenenia a médiá
E-mail
peter.kosecky@havelpartners.sk
Právné špecializácie

Peter Košecký sa špecializuje na oblasť nehnuteľností, obchodné právo, zmluvné právo, právo obchodných spoločností a oblasť hospodárskej súťaže.

V oblasti práva nehnuteľností má skúsenosti s komplexným právnym poradenstvom slovenským a zahraničným investorom v súvislosti s akvizičnými transakciami (ako na strane kupujúceho tak predávajúceho) komerčných nehnuteľností, výstavbou a rozvojom komerčných nehnuteľností, vrátane projektov výstavby priemyselných parkov. Ďalej poskytuje poradenstvo v súvislosti s vyjednávaním nájomných vzťahov pre kancelárske celky, priemyselné a logistické parky a s ich následnou správou.

V oblasti hospodárskej súťaže sa venuje oznamovaniu koncentrácii spoločností a ostatným súťažno-právnym aspektom transakcií.

V oblasti obchodného práva sa zameriava najmä na poskytovanie právnych služieb pri príprave a vyjednávaniu obchodných zmlúv.

Pred príchodom do našej advokátskej kancelárie v roku 2021 pracoval päť rokov v bratislavskej pobočke významnej českej advokátskej kancelárie.

Členstvo v profesijných združeniach

Slovenská advokátska komora

Jazyky
slovenský, anglický
Vzdelanie
  • Univerzita Komenského, Právnická fakulta, Bratislava, (2014) titul Mgr.
  • poradenstvo zahraničnému klientovi pri procese predaja kancelárskeho komplexu v Bratislave
  • poradenstvo jednej z vedúcich spoločností na trhu výstavby a prenájmu priemyselných parkov v Slovenskej republike pri predaji niekoľkých developerských projektov a predaji stavebných pozemkov
  • komplexné právne poradenstvo klientovi pri nadobúdaní a rozvoji pozemkov pre výstavbu developerských projektov
  • poradenstvo klientom pri právnych previerkach (due diligence) nadobúdaných spoločností
  • zastupovanie klientov vo vzťahu k oznamovaniu koncentrácií pred Protimonopolným úradom Slovenskej republiky a pred Európskou komisiou
  • poradenstvo tuzemským a zahraničným spoločnostiam pôsobiacim v rôznych odvetviach v oblasti zmluvnej agendy
Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS tradične so začiatkom druhého polroka oznamuje interné povýšenie. Najnovšie sa od 1. júla spoločníkom kancelárie stáva Ondřej Florián, partner zodpovedný za vedenie skupiny pre oblasť korporátneho práva a tímu služieb pre privátnych klientov. Na pozíciu partnerky a partnerov kancelárie sa posúvajú Kateřina Slavíková, Jaroslav Baier, Ondrej Čurilla, Petr Opluštil a […]

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2023 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross