Mgr. Ondřej Falta

Právny expert
CV
Projekty
Ocenenia a médiá
E-mail
ondrej.falta@havelpartners.cz
Právné špecializácie
Podnikateľské oblasti

Ondřej Falta sa špecializuje na bankovníctvo, bankové financovanie, reštrukturalizáciu a insolvenciu.

V oblasti reštrukturalizácie a konkurzného práva má dlhoročné skúsenosti s vymáhaním a reštrukturalizáciou bankových pohľadávok, zastupovaním bánk v súdnych konaniach, najmä v konkurzných konaniach, vrátane pôsobenia vo veriteľských orgánoch v reorganizácii aj konkurze.

V oblasti bankovníctva sa podieľal na príprave vzorovej bankovej zmluvnej dokumentácie, vyjednávaní podmienok úverových a zabezpečovacích zmlúv, právnom due diligence alebo vypracovávaní právnych stanovísk.

Pred návratom do našej advokátskej kancelárie v roku 2020 pracoval štyri roky ako interný právnik v Sberbank CZ a tri roky ako právnik na oddelení vymáhania pohľadávok v Komerční banke, kde zastupoval banky v súdnych konaniach, najmä v zložitejších insolvenčných veciach, pripravoval komplexné právne podania, vypracovával právne analýzy a poskytoval právne poradenstvo jednotlivým bankovým útvarom. Podieľal sa na komplexnej správe retailového portfólia v rámci právneho vymáhania a právneho dohľadu nad procesom postúpenia pohľadávok. V rokoch 2009-2011 pracoval v našej kancelárii ako manažér pohľadávok.

Členstvo v profesijných združeniach

Česká advokátska komora

Jazyky
čeština, angličtina, nemčina
Vzdelanie
  • Masarykova univerzita, Právnická fakulta, Brno (2011), titul Mgr.
  • Reorganizácia inžinierskej a dodávateľskej spoločnosti pre energetický, chemický a petrochemický priemysel a vodné hospodárstvo
  • Reorganizácia inžinierskej a dodávateľskej spoločnosti, ktorá sa okrem iného zaoberá výstavbou technologických liniek pre chemický, potravinársky a ekologický priemysel
  • Právna podpora a zastupovanie pri bankovom financovaní vrátane syndikovaných úverov
  • Právna podpora a poradenstvo pri reštrukturalizácii úverov medzinárodnej papierenskej spoločnosti
  • Právna podpora pri rokovaniach o medzibankových dohodách o pozastavení

ZOSTAŇTE AKTUÁLNY

Odber
Vyplňte svoj e-mail a my vám budeme pravidelne posielať aktuálne informácie zo sveta práva a podnikania.

KONTAKTUJTE NÁS

Copyright © 2023 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross